TESTOVACÍ VERZE!    Informace nemusejí odpovídat skutečnosti.

Marek Nečada

pirátský medailonek

Badatel, místopředseda Piraattipuolue (finské Pirátské strany).

kontakty

Občanské jméno Mgr. Marek Nečada, Dr.Sc. (Tech.)
Email marek.necada@pirati.cz
Twitter https://twitter.com/mmn_cs

více informací

Marek Nečada (* 26. června 1990 Třebíč) je povoláním silozpytec se specialisací na teoretický výzkum nanoplasmonických systémů.

Vystudoval teoretickou fysiku na MFF UK, doktorát získal na Aaltově universitě. Během studia spoluzaložil a vedl fysikální korespondenční seminář pro žáky základních škol – Výfuk. V letech 2011–2014 působil v Akademickém senátě UK.

Žije v Helsinkách, je ženatý a má tři děti.

Mezi jeho politické oblasti zájmu patří zejména vzdělávání, věda, regulace technologických gigantů, dopad technologií na životní prostředí a změna klimatu, kterou považuje za nejvážnější výzvu pro lidstvo ve 21. století.

Členem Pirátů je od roku 2009 a v minulosti zastával funkci vedoucího jednatele republikového výboru. Ve dvou funkčních obdobích působil v rozhodčí komisi. V poslední době se věnuje zejména činnosti ve finské Pirátské straně, kam se snaží přenést zkušenosti z českých Pirátů.

V politice je jeho cílem prosazování co největší rovnosti a šíře příležitostí a individuálních svobod, a zároveň poskytování ochrany těm, kteří se sami bránit nedokáží. Příčí se mu arogance velmocí a náboženství růstu HDP.

Hovoří plynně anglicky, finsky a rusky; vcelku snadno přelouská texty psané německy, francouzsky, španělsky nebo v jakémkoliv současném slovanském jazyce.

Má rád svobodný software a od roku 2004 je věrným uživatelem Debianu.

Pirátské myšlenky se snaží uplatňovat, kde se dá. Veškeré plody své výzkumné práce (vytvořené za veřejné prostředky), ať už je to výpočetní software nebo konkrétní fysikální výsledky, volně zpřístupňuje široké veřejnosti, pokud možno pod copyleftovou licencí. Zásadně nepublikuje u Elseviera.

zpět na detail osoby

Informace zde uvedené si spravuje osoba sama. Česká pirátská strana neručí za jejich pravdivost a aktuálnost.